Głębokości Jeziora Jasień

Mimo znacznych głębokości, przy brzegach Jasienia ciągną się liczne płycizny zachęcające do kąpieli. Brzegi są twarde i suche, dno czyste, żwirowe, woda przejrzysta na 4 m.

Z pobytu nad jeziorem powinni być zadowoleni wędkarze. W Jasieniu można łowić okonie, węgorze i sandacze. Cierpliwi wędkarze mogą schwytać na południowym akwenie dorodnego szczupaka. Duża ilość pomostów sprzyja wędkowaniu z brzegu, jednak latem przy OW jest sporo konkurentów, no i nieco przeszkadzają osoby kąpiące się przy pomostach.

Zakopane noclegi

Wędkarze szukający samotności powinni wybrać się na brzeg południowy. Na dobre połowy z łodzi można liczyć w pobliżu wysp i dużych trzcinowisk brzegu zachodniego. Suche, wysokie bory i brzozowe zagajniki otaczające akwen południowy gwarantują grzybiarzom duże powodzenie, o ile ci znają się na grzybach i nie przestraszą ich grasujące po lesie dziki. Wyspy, stanowiące ostoję ptactwa wodnego, na pewno zainteresują ornitologów. Nad Jasieniem gniazdują m.in. czaple, kormorany, perkozy, kanie czarne i rdzawe.