KARPACZ. SCHRONISKA I ATRAKCJE

STRZECHA AKADEMICKA

Schronisko Strzecha Akademicka jest największym w rejonie Karpacza. Usytuowane na wysokości 1258m n.p.m. w miejscu jednej z najstarszych bud pasterskich Karkonoszy, tzw. Budy Daniela, nazwanej tak od imienia pierwszego właściciela.

W swej historii stopniowo zmieniało charakter, stając się schroniskiem turystycznym. Przez pewien czas służyło organizacjom studenckim, stąd jego nazwa.

Noclegi Jurata

Obecny kształt przybrało w 1906r., kiedy to odbudowano je po pożarze mającym miejsce trzy lata wcześniej. Z tarasu przed budynkiem roztacza się rozległy widok na skaliste zbocza Wielkiego Kotła.

KARPACZ. SCHRONISKO SAMOTNIA

Samotnia – w opinii bywalców schronisko o niepowtarzalnym klimacie i najokazalszej lokalizacji. Zbudowane nad samym brzegiem Małego Stawu, drugiego co do wielkości jeziora polskich Karkonoszy. Warto wstąpić na kultową już herbatkę, zimą wzmocnioną kropelką rumu.

KARPACZ. NA SANKI LATEM

Narzekasz na brak atrakcji? Urlop stał się nudny? Odwiedź tor saneczkowy. Czerwonym bolidem w dół lśniącej rynny. Z wiatrem we włosach i łzami w oczach. W cieniu drzew i w pełnym słońcu. Na ziemi i ponad nią. Długa prosta i… ostrożnie – zakręt. Zimą? Nie. Latem!

GDZIE, KIEDY, ZA ILE

Tor saneczkowy czynny jest od wiosny do jesieni. Codziennie, z wyjątkiem dni chłodnych lub deszczowych, od godz. 9 do ostatniego chętnego. Także późnym wieczorem, został bowiem oświetlony.

Noclegi w Helu