KARPACZ. U PODNÓŻA ŚNIEŻKI

Karpacz jest głównym ośrodkiem turystycznym Karkonoszy. Oferuje dwa razy więcej miejsc noclegowych, niż liczy mieszkańców. Miasto leży u podnóża Śnieżki i stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczek pieszych i rowerowych.

Na Śnieżkę można dostać się pokonując szlak na jej zachodnim stoku. Dla leniwych jest wyciąg krzesełkowy na Kopę – dyndając nogami w powietrzu można podziwiać niepowtarzalne widoki na Karkonosze, Pogórze Karkonoskie i Kotlinę Jeleniogórską. Latem zapraszają muzea, galerie, parki, baseny, rynna do zjazdów na saneczkach, przytulne restauracyjki; nie brak imprez kulturalnych i sportowych.

Noclegi Władysławowo

KARPACZ

– miasto u stóp Śnieżki

– 5,6tys. mieszkańców

KOMPLEKS NARCIARSKI KOPA

Miłośnikom sportów zimowych Karpacz oferuje sześć wyciągów, cztery główne trasy o łącznej długości 6km w Kompleksie Narciarskim Kopa, kilkanaście wyciągów dla początkujących, zróżnicowaną krajobrazowo trasę biegową oraz rynnę dla snowboardzistów na stoku Góralka.

Sezon narciarski trwa tu wyjątkowo długo, bo 120 dni. Co roku czeka 11tys. miejsc noclegowych. To wszystko czyni Karpacz jednym z chętniej odwiedzanych ośrodków sportów zimowych.

ŚCIEGNY. WESTERN CITY

Bójka w saloonie, napad na bank, popisy kowbojów, ujeżdżanie mechanicznego byka, muzyka country, proste potrawy z garkuchni na wozie poszukiwaczy złota – przez jedno popołudnie możesz być zdobywcą Dzikiego Zachodu. Wystarczy pojechać do wsi Ściegny graniczącej z Karpaczem. Najlepiej udać się tu w letni weekend – wówczas organizowanych jest najwięcej imprez.

Noclegi w Chałupach