KASZUBY KÓŁKO RADUŃSKIE

KASZUBY. KÓŁKO RADUŃSKIE
Kaszuby – kraina historyczno-etnograficzna na Pomorzu Wschodnim. Zajmuje rejon Pucka, Wejherowa, Kartuz i Kościerzyny.

Góry Świętokrzyskie noclegi

Kaszuby są dobre zarówno na lato, jak i inne pory roku. Dla turystów aktywnych i tych preferujących błogie lenistwo. Najbardziej wytrwali wydeptują piesze szlaki. Powstające ścieżki ściągają coraz więcej amatorów rowerów. Połączone w tzw. Kółko Raduńskie 14 jezior to raj dla wodniaków. Trasy spływów kajakowych po Słupi, Brdzie i Raduni są zaliczane do najpiękniejszych w Polsce. W lecie można iść na ryby, jesienią – na grzyby, zimą – na narty lub kulig z pochodniami.

KASZUBY

– kraina historyczno-etnograficzna
– pn-zach. część Pobrzeża Gdańskiego
– obszar od Pucka do Kościerzyny na pn. od Chojnic

Święta Katarzyna noclegi

KASZUBSKIE HITY

Kiedy Pan Bóg stworzył już cały świat i rozmieścił na nim najwspanialsze dzieła przyrody, spostrzegł, że zapomniał o Kaszubach. Postanowił wynagrodzić to niedopatrzenie. Zebrał wszystkie cuda natury, jakie mu jeszcze zostały i sypnął je na ten mały skrawek ziemi.

Kaszuby to rozległe lasy pełne grzybów i jagód oraz wzgórza odbijające się w wodach niezliczonych jezior. Niewiele jest miejsc, gdzie na tak małej przestrzeni znaleźć można tak wiele atrakcji.

Na Kaszubach doliczono się 700 jezior. Wieżyca jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim od Europy Zachodniej aż po Ural. Uroki przyrody chroni się w 2 parkach narodowych, 4 parkach krajobrazowych i ponad 50 rezerwatach.

Ustroń