SZKLARSKA PORĘBA. ŻELAŹNI LUDZIE I BIEG PIASTÓW

Krąg 2000, o średnicy 20m, utworzony jest przez trzydzieści surowych, granitowych brył. Stanowi ściany galerii, azylu Żelaznych Ludzi – serii rzeźb dłuta Zbigniewa Frączkiewicza. Nadzy Żelaźni eksponowani byli w kilkunastu galeriach Polski i Europy, a także na ulicach miast, wzbudzając żywe reakcje, nie zawsze przychylne (kilkakrotnie zostali częściowo zdemontowani).

Noclegi w Chałupach

JAK DOTRZEĆ

Należy wyruszyć spod Miejskiego Biura Informacji Turystycznej, kierując się w dół miasta. Skręcić w ul.1 Maja, a następnie w Turystyczną. Jesteśmy na czarnym szlaku, prowadzącym do wyciągu na Szrenicę. Teraz odbijamy w lewo, w Słoneczną. Nie musimy zbytnio wytężać wzroku, by zobaczyć Kamieniołom.

W budowli mieści się Galeria F. Obok stoi dom artysty. Chętnie odpowie na każde pytanie związane z jego twórczością i nie tylko.

SZKLARSKA PORĘBA. BIEG PIASTÓW

Bieg Piastów – masowy bieg narciarski o wieloletniej tradycji. Impreza, która przyciąga przedstawicieli kilku pokoleń. Malownicza trasa prowadzi wśród drzew okrytych białymi czapami. Śnieg skrzypi pod deskami nart, jarząc się w słońcu tysiącami błysków. Uczciwe współzawodnictwo oraz wzajemna życzliwość gwarantują dobrą zabawę.

Noclegi w Kuźnicy