WROCŁAW. ULICA PO ULICY

Wrocław – stolica woj. dolnośląskiego. Miasto 12 wysp i 112 mostów. Poprzecinane licznymi dopływami Odry i jej kanałami. W swej 1000-letniej historii wielokrotnie zmieniające państwową przynależność i etniczne oblicze. Wrocław zamieszkiwali Żydzi, Czesi, Niemcy, Walończycy, Włosi.

Noclegi Kuźnica

Doszczętnie zniszczone w czasie II wojny światowej, zalane przez powódź w 1997r., dzięki staraniom mieszkańców i przyjaciół jest znów piękne i niepowtarzalne. Lubiane i cenione przez artystów i młodzież.

Szczególnie urokliwe jest Stare Miasto, Ostrów Tumski i wyspa Piasek.

WROCŁAW

– miasto wojewódzkie

– 640tys. mieszkańców

MIASTO KSIĘCIA CZESKIEGO

Wrocław ma bogatą i burzliwą historię. Założony w Xw. przez czeskiego księcia. W 1000r. został siedzibą polskiego biskupstwa, potem rządzony przez Piastów Księstwa Śląskiego. Czasy wczesnego średniowiecza przypomina Ostrów Tumski, na którym zachował się w doskonałym stanie jeden z piękniejszych w Europie zespołów architektury sakralnej.

POMNIK „POWODZIANKA”

W 1997r. miasto nawiedziła powódź. W pierwszą rocznicę wydarzenia na moście Uniwersyteckim odsłonięto pomnik „Powodzianka”. Przedstawia kobietę ratującą książki. Twórcą pomnika jest Stanisław Wysocki.

Noclegi Jastarnia